İşlem Rehberi

Ürünleri Seçme ve Sepete Ekleme

texlook.com'da beğendiğiniz ya da evinizin ihtiyacı olan ürünleri inceleyip, ürün açıklaması ve içerik kısımlarını okuyup, ardından sepetinize ekleyebilirsiniz.

Teslimat Adresini Belirleme

Teslimat Adresi olarak daha önce kaydettiğiniz bir adres varsa o adresi seçebilir ya da yeni bir adres ekleyebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verilmeden önce adres değişikliği yapabileceğinizi unutmayın.

Ödeme Yöntemini Seçme

Size sunulan kredi kartı veya banka kartı ile ödeme ya da havale şeklinde ödeme alternatiflerden birini seçebilirsiniz.

Sipariş Özeti

Siparişinizi onaylamadan önce “Sipariş Bilgileri” sayfasından kendinize ait bilgileri mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Önceden girdiğiniz bilgilerden değiştirmek istediklerinizi değiştirebilirsiniz.

Siparişin Onaylanması

Verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduğunuzda Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyup kabul ettiğinize ilişkin kutucukları işaretlemenizin ardından “Siparişi Onayla” butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Siparişinizin Onaylanmasından Sonra Yapabilecekleriniz

Adres Değişikliği

Yanlış adrese sipariş vermeniz durumunda  telefon numarasından sipariş verilen adresi, siparişiniz kargoya verilmeden önce değiştirebilirsiniz.

İptal ve İade İsteği

Siparişinizi tamamen iptal etmek için  nolu telefon numarasından işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İade işlemleriniz için Siparişlerim sayfasından İade İşlemlerini online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Evmanya.com siparişinize dair sözleşme ile ilgili bilgiler

texlook.com ile müşteri arasında elektronik ticarete ilişkin oluşturulan Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, elektronik ortamda 3 yıl süre ile saklanır. 3 yıl boyunca texlook.com’dan yaptığınız tüm alışverişlerle ilgili sözleşmelere Sipariş Bilgileri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sipariş sürecindeki olası hataların düzeltilmesi

Sipariş Özeti

Siparişinizi tamamlamadan önce size alacağınız ürünler ve bu ürünler karşılığında ödeyeceğiniz KDV ve kargo ücreti dahil toplam tutar “Sipariş Özeti” başlığı altında açık bir şekilde gösterilir. Sipariş Özetini inceleyip değiştirmek istediğiniz ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz bir bilgi varsa

1. Sepetim sayfasında değişiklik yapmak isterseniz “sepete geri dön” butonuna tıklayarak

2. Teslimat bilgilerinde değişiklik yapmak isterseniz “değiştir” butonuna tıklayarak

3. Ödeme bilgilerinizde değişiklik yapmak isterseniz “değiştir” butonuna tıklayarak

gerekli adres değişikliğini yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması

Elektronik Ticaret işlemleri nedeniyle texlook.com’un tüketiciden elde ettiği kişisel bilgi ve veriler texlook.com tarafından gizli bir şekilde tutulmakta, üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. 

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları

texlook.com ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.